Požarna vježba u našoj školi

U petak 17.11.2017. u OŠ Novo Čiče imali smo jednu iznimnu situaciju. Protupožarni alarm označio je protupožarnu uzbunu i time je započela pokazna vježba evakuacije.

Zadaća i cilj ove vježbe bila je da nastavnici sa svojim učenicima i ostali zaposlenici napuste objekt škole na najbrži i najsigurniji način, kako je to predviđeno i odobreno u Planu za evakuaciju i spašavanje. Svi zaposlenici škole na taj su način postali osposobljeni izvršiti evakuaciju.

Nakon pokazne vježbe evakuacije uslijedila je vježba gašenja požara zapaljive tekućine uz pomoć ručnih PP aparata. Požar je bio na otvorenom prostoru i u kontroliranim uvjetima, a za taj dio bili su zaduženi vatrogasci DVD-a Novo Čiče, koji su demonstrirali gašenje požara. U gašenju su se kasnije okušali i zaposlenici škole, ali i neki učenici. Zadaća i cilj ove pokazne vježbe bila je upoznatost i osposobljenost korištenja PP aparata za početno gašenje požara sve do dolaska vatrogasnih snaga ili do trenutka kad zaposleniku koji gasi je ugroženo zdravlje i život.
Na kraju su svi aktivni sudionici vježbe iznijeli svoja viđenja i zapažanja te donijeli ocjenu izvedenih vježbi.

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 20. 11. 2017.